2012-09-10
Aktualności
„Projekt wrażliwy na wiek” – wycieczka do Częstochowy

Stowarzyszenie Promocji Zdrowia w Pleszewie, Gminny Ośrodek Kultury w Choczu oraz Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie w ramach „Projektu wrażliwego na wiek” – cykl działań aktywizujących osoby w wieku 60+ z wykorzystaniem potencjału wolontaryjnego organizują zajęcia dla Seniorów. W ramach wcześniej wspomnianych zajęć zorganizowano wyjazd.

8 września 2012 roku obyła się wycieczka do Częstochowy. Miasto nie tylko piękne ze swoich walorów turystyczno – krajobrazowych, ale także miejsce bliskie sercu każdemu katolikowi.

Częstochowa jest popularnym celem pielgrzymek z całego świata. Znana jest głównie z XIV wiecznego zespołu klasztornego na Jasnej Górze, w którym znajduje się w nim przez wielu uważany za cudowny - obraz Czarnej Madonny z VI wieku. Bardzo często głównym elementem programu wycieczki do Częstochowy są położone na wzgórzu Jasnej Góry zabudowania klasztorne Ojców Paulinów wraz z mieszczącymi się tam: gotycką Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej, barokową bazyliką Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Bożej oraz liczne fortyfikacje takie, jak: mury obronne, bramy czy bastiony. W samej Częstochowie można podziwiać jeszcze kilkanaście innych kościołów, które niewątpliwie robią wrażenie swoją architekturą. Dodatkową atrakcją jest także urokliwy ratusz czy parki, w których można zaznać chwilę ciszy i spokoju.


PCPR Pleszew 2007-2013